Witamy na stronach WWW Klubu Karpackiego 
Plan Wycieczek Kronika Wycieczek Galeria Karpacka Klub Karpacki Strona Główna
about us - abstract in English
Strymba; Gorgany (Ukraina); Zapraszamy do Galerii Karpackiej
 WWW-KK - spis treści

Strona Główna

aktualności

Klub

Manifest

historia powstania

cel

zasady funkcjonowania

uczestnicy

kontakt

ogłoszenia

Wycieczki

plan wycieczek

kronika wycieczek

2009: wycieczki; ludzie; album

2008: wycieczki; ludzie; album

2007: wycieczki; ludzie; album

2006: wycieczki; ludzie; album

2005: wycieczki; ludzie; album

2004: wycieczki; ludzie; album

2003: wycieczki; ludzie; album

2002: wycieczki; ludzie; album

2001: wycieczki; ludzie

2000: wycieczki; ludzie

1999: wycieczki; ludzie

1998: wycieczki; ludzie

1997: wycieczki; ludzie

1996: wycieczki

1995: wycieczki

1994: wycieczki

Post scriptum: wycieczki; album

album - archiwalia

góry w których byliśmy...

Rumunia

Słowacja i Czechy

Ukraina

poza Karpatami... Bałkany

poza Karpatami... Skandynawia

fotorelacje - zdjęcia uczestników

o wycieczkach ...

wycieczki KK

wycieczki weekendowe

wycieczki wielodniowe

organizacja wycieczek

grupa

zasady uczestnictwa

warunki uczestnictwa

wycieczki zapoznawcze

info dla nowych uczestników

charakter wycieczek

wędrówka

noclegi

posiłki

ważne zasady

bezpieczeństwo

oświadczenie

dane osobowe uczestników

Galeria

nowości

Ukraina

Rumunia

Słowacja

Polska

Bałkany

Informator

ekwipunek

ekwipunek

wykaz ekwipunku

uwagi dotyczące pakowania

dokumenty oraz pieniądze

wycieczki krajowe

wycieczki zagraniczne

odzież

sprzęt

sprzęt osobisty

sprzęt wspólny

apteczka

apteczka osobista

apteczka wspólna

prowiant

posiłki na wycieczkach KK

przygotowanie prowiantu

śniadanie

przegryzka

obiadokolacja

inne produkty

prowiant na podróż

narty

sprzęt narciarski

uwagi dotyczące nart

komunikacja

Ukraina, rozkłady jazdy

kolejowe taryfy międzynarodowe

jak podróżować taniej

turystyka - porady praktyczne

publikacje

Wyrypy Narciarskie

turystyka narciarska w KK

dlaczego na nartach

terminologia

kronika wycieczek narciarskich

o wycieczkach narciarskich KK

grupa, wymagane umiejętności

charakter wycieczek

gdzie, kiedy, na jak długo, ...

wędrówka

noclegi

posiłki

sprzęt narciarski

rodzaje nart niezjazdowych

biegówki

śladówki

telemarki

narty turystyczne

sprzęt optymalny

sprzęt narciarski-turystyczny

narty

wiązania

buty

kije

foki

ski stopery

noże lodowe

gogle

niezbędne drobiazgi

ekwipunek na wycieczki zimowe

od czego zacząć

co naprawdę jest potrzebne

gdzie i za ile kupić sprzęt

podstawowe umiejętności

porady

Odsyłacze

góry

komunikacja

pogoda

mapy

narty

ciekawostki

WWW-KK

aktualizacje

o tych stronach

autorzy

sponsorzy

partnerzy

KK poza górami ...

pieszo

rowerem

galeria rowerowa "W drodze"

na nartach

w kajaku



Strona Główna

Klub Karpacki


Manifest czyli credo Klubu Karpackiego; Historia powstania Klubu Karpackiego czyli kiedy i w jakich okolicznościach powstał Klub Karpacki; Cel czyli po co właściwie powstał Klub Karpacki; Zasady na jakich funkcjonuje Klub Karpacki; Uczestnicy Klubu Karpackiego czyli kto za tym wszystkim stoi; Kontakt z Klubem Karpackim; Ogłoszenia klubowe;

Manifest

Jesteśmy grupą miłośników gór, którzy niemal cały swój wolny czas poświęcają na wycieczki w góry. Po kilku latach wspólnych wyjazdów, głównie w polskie, słowackie, ukraińskie i rumuńskie Karpaty, naszą działalność nazwaliśmy Klubem Karpackim. Nadal jednak pozostajemy (i obyśmy zawsze pozostali) nieformalną grupą wolną od wszelkich struktur organizacyjnych, otwartą na nowych ludzi.

Konsekwentnie unikamy tłoku i zgiełku popularnych miejscowości, parkingów, hoteli, wyciągów, schronisk, chatek, baz studenckich i wszelkich innych miejsc, do których dociera masowy, komercyjny turysta. W zamian za to jeździmy tam, gdzie nie jest łatwo dotrzeć. Tam, gdzie góry zdołały się jeszcze jakoś obronić przed inwazją cywilizacji. Tam, gdzie przyroda żyje swoim naturalnym życiem. Tam, gdzie nas jeszcze nie było. Oprócz poznawania i odkrywania dla siebie najodleglejszych części naszych ulubionych gór - Karpat wycieczki pozwalają nam oderwać się od szarej codzienności, wielkomiejskiej cywilizacji, pobyć trochę w innym świecie, zasmakować przygody. Oczyszczają umysł, doskonalą umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i działania w grupie. Pozwalają dowiedzieć się czegoś więcej o nas samych, wypróbować najlepsze cechy charakteru, zawiązać trwałe i owocne przyjaźnie.

W miarę upływu czasu kolejne wyjazdy rozbudziły w nas zainteresowanie historią i kulturą Karpat, jak na razie na poziomie czysto amatorskim. Przez stulecia ziemie te znajdowały się pod wielokrotnie zmieniającymi się wpływami kilku wielkich kultur. Dzięki temu, że leżały one na ogół na peryferiach wielkich mocarstw, czas płynął tam wolniej niż gdzie indziej. Jak przed wiekami tak i teraz żyje tam barwna, wielojęzyczna mozaika narodowościowa, z własnymi obyczajami i tradycjami. W dobie postępujących w tej części Europy przemian oraz unifikacji kultur narodowych chcielibyśmy podczas naszych wycieczek odwiedzić te miejsca w Karpatach w których żyje się "po staremu", a których specyfika w krótkim czasie najprawdopodobniej bezpowrotnie zaniknie. Uważamy, że byłoby to z wielką szkodą nie tylko dla ich mieszkańców ale też dla wszystkich tych, którzy rozumieją znaczenie różnorodności kulturowej.

Styl uprawianej przez nas turystyki nawiązuje do tej, jaką uprawiali prekursorzy polskiej turystyki górskiej w Karpatach Wschodnich. Aby dotrzeć tam, gdzie nie docierają inni rezygnujemy z większości udogodnień, z jakich korzystają masowi turyści. Gotujemy na ognisku, sypiamy w namiotach, szałasach lub pod gołym niebem, możliwie jak największa część dnia staramy się spędzić w górach. Nasze wyjazdy nie mają jednak charakteru wyczynowego, nie uprawiamy taternictwa ani modnego obecnie "survival'u". Wciąż próbujemy stosować nowe techniki, które pozwalają nam obniżyć koszta oraz choćby trochę zmniejszyć wagę naszych ciężkich na ogół plecaków. Dbamy o nasze bezpieczeństwo trzymając się szeregu wypróbowanych zasad. Zbieramy informacje o miejscach które planujemy odwiedzić oraz możliwych problemach, starannie przygotowujemy sprzęt oraz prowiant. W górach nie pijemy alkoholu. Unikamy niepotrzebnego ryzyka a to "potrzebne" staramy się podejmować świadomie. W sytuacjach zagrożenia działamy solidarnie i nikogo nie pozostawiamy w górach samemu sobie.

Jesteśmy grupą otwartą na nowych ludzi, którzy zechcą działać wspólnie z nami. Tym, którzy zdecydują się na wspólne z nami wyjazdy stawiamy takie same wymagania jak nam samym. Oczekujemy ludzi samodzielnych, odpowiedzialnych, zdolnych do działania w grupie, posiadających podstawowe umiejętności niezbędne w górach. Chętnie podzielimy się zdobytą przez nas wiedzą i doświadczeniem i nie mniej chętnie chcemy uczyć się od innych tego, w czym są od nas lepsi.

data ostatniej aktualizacji 19-12-2002

Historia powstania Klubu Karpackiego

Klub Karpacki powstał na przełomie czerwca i lipca 1997 roku. Historia powstania Klubu sięga jednak swoimi korzeniami roku 1994, kiedy to w gronie późniejszych założycieli odbyły się pierwsze wycieczki w Karpaty rumuńskie oraz ukraińskie. To właśnie podczas tych wycieczek zrodziła się w nas ogromna fascynacja Karpatami - tymi prawdziwymi, wypełnionymi dźwiękiem pasterskich dzwonków i pobekiwaniem owiec, niekończącymi się połoninami i ciągnącymi się aż po horyzont grzbietami górskimi wyrastającymi z głębi tajemniczych dolin, szumem świerków i niepowtarzalnym chłodem cienia bukowego lasu, wygodnymi płajami i sprawiającymi wrażenie jakby czas się dla nich zatrzymał malowniczymi wioskami i przysiółkami - Karpatami w których turysta nie jest gospodarzem a tylko rzadko spotykanym gościem. Pomimo iż większość z nas dobrze znała góry - wędrowaliśmy po górach Polski a później i Słowacji od naszych najmłodszych lat - zasmakowawszy jednak Karpat w Rumunii i na Ukrainie odkryliśmy dla siebie inny, nowy świat... wkrótce zapragnęliśmy wracać do tego świata możliwie jak najczęściej...

W miarę upływu czasu organizowaliśmy kolejne wycieczki w Karpaty. Weekendy spędzaliśmy w Polsce, w Beskidach lub na Słowacji natomiast wszelkie okazje do dłuższych wyjazdów wykorzystywaliśmy na wycieczki na Ukrainę i do Rumunii. Trasy naszych wędrówek coraz częściej obejmowały Karpaty Wschodnie oraz Południowe. Z wycieczki na wycieczkę coraz lepiej poznawaliśmy góry, a nasze wyjazdy stawały się coraz lepiej przygotowane. Dokładnie analizowaliśmy nasze błędy i wspólnie poszukiwaliśmy sposobów na efektywniejsze wykorzystanie czasu, zmniejszenie kosztów czy wagi naszych ciężkich na ogół plecaków. Staraliśmy się znaleźć optymalne menu oraz zestaw sprzętu jaki powinniśmy ze sobą zabierać. Po kilku latach wspólnych wyjazdów wypracowaliśmy oryginalny styl naszych wycieczek, który dla wyróżnienia spośród innych, podobnych form turystyki nazwaliśmy Klubem Karpackim. Chcieliśmy i chcemy aby symbol Klubu Karpackiego był gwarantem turystycznego profesjonalizmu, bezpieczeństwa i wycieczek w dobrym, karpackim stylu.

Spośród uczestników pierwszych wycieczek zawiązała się grupa osób, które systematycznie brały udział w kolejnych wędrówkach. Ludzie ci wywodzili się z różnych środowisk turystycznych. Byli wśród nas przewodnicy studenckich kół przewodnickich, członkowie studenckich klubów turystycznych oraz turyści indywidualni. To właśnie w gronie tych osób latem 1997 roku powstał Klub Karpacki. Celowo zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek struktur organizacyjnych a to co nas połączyło to zamiłowanie do Karpat i podobny sposób wędrowania w górach. Zdecydowaliśmy się na otwartą formułę Klubu. Postanowiliśmy zapraszać na nasze wycieczki wszystkich tych którzy podobnie jak my postrzegają Karpaty, którzy mają ochotę na wspólną z nami wędrówkę oraz akceptują przyjęte przez nas zasady i zobowiązują się do ich szanowania i przestrzegania. Mamy nadzieję, że dzięki nawiązanym w ramach Klubu Karpackiego znajomościom i przyjaźniom jeszcze przez wiele lat nie zabraknie osób, z którymi każdy z nas będzie mógł wyruszyć na karpacki płaj ...

Pomysłodawcą i założycielem Klubu Karpackiego jest Paweł Pontek. Współzałożycielami są m.in. Piotr Celiński, Marek Schmidt-Szałowski, Justyna Świdzińska oraz Maciej Żemojtel. Obecnie z Klubem Karpackim jest związanych na stałe około 40-50 osób. Rocznie organizowanych jest około 15-20 wycieczek podczas których spędzamy około 80-90 dni w górach. Oby tak dalej !

data ostatniej aktualizacji 19-12-2002

Cel Klubu Karpackiego

Głównym celem powstania i działalności Klubu Karpackiego jest nawiązywanie kontaktów pomiędzy osobami zainteresowanymi tematyką karpacką, dla umożliwienia realizacji ich górskich pasji w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Wspólne działanie pozwala wymieniać doświadczenia oraz osiągać te miejsca w górach, do których samodzielne dotarcie byłoby znacznie bardziej uciążliwe lub niebezpieczne, a czasami wręcz niemożliwe.

W zamierzeniu założycieli Klubu, Klub Karpacki w dłuższej perspektywie czasowej stwarza możliwość systematycznych wyjazdów w Karpaty -- szczególnie te mniej znane i trudniej dostępne -- zarówno uczestnikom Klubu jak i innym osobom, które z różnych powodów (np. wieku, braku towarzystwa do wędrówki czy po prostu dobrze znanego osobom pracującym lub tym którzy właśnie założyli rodzinę tzw. "wypadnięcia ze środowiska") mogłyby być zmuszone do zaprzestania lub ograniczenia czynnego uprawiania turystyki górskiej poza utartymi szlakami. Zasady działania Klubu zostały jasno sformułowane i są konsekwentnie przestrzegane na wycieczkach organizowanych w ramach jego działalności, co z jednej strony pozwala na łatwą ocenę czy proponowany przez Klub styl turystyki odpowiada osobom zainteresowanym udziałem w klubowych wycieczkach, z drugiej zaś strony udział w Klubie Karpackim daje gwarancję znalezienia w przyszłości nieprzypadkowych współtowarzyszy na górskie wędrówki w karpackim stylu.

data ostatniej aktualizacji 21-12-2002

Zasady na jakich funkcjonuje Klub Karpacki

Podstawową formą działalności Klubu Karpackiego jest organizowanie wycieczek górskich, a uczestnictwo w wycieczkach stanowi jednoznaczną deklarację członkostwa. Nie jest to udokumentowane żadną legitymacją.

Klub Karpacki posiada charakter otwarty. Członkiem Klubu może zostać każda osoba pełnoletnia, która systematycznie uczestniczy w wycieczkach klubowych i która akceptuje przyjęte przez nas zasady i zobowiązuje się do ich szanowania i przestrzegania. Czynniki takie jak wiek (poza warunkiem pełnoletności), płeć, wyznanie, poglądy polityczne, itp. są w tym przypadku bez znaczenia.

Klub Karpacki funkcjonuje na zasadach koleżeńskich, nie ma żadnych struktur organizacyjnych, nie posiada siedziby. Ponieważ do Klubu należą osoby mieszkające w różnych miastach, jedynym miejscem spotkań uczestników Klubu są wycieczki klubowe. Poza wycieczkami wszelkie spotkania osób związanych z Klubem odbywają się na zasadach koleżeńskich i nie stanowią bezpośredniej działalności Klubu.

W przypadku wystąpienia takiej konieczności pomysłodawca i założyciel Klubu zastrzega sobie prawo do zajmowania formalnego stanowiska w imieniu całego Klubu.

Klub Karpacki nie posiada majątku. Sprzęt wykorzystywany w działalności klubowej stanowi własność prywatną poszczególnych osób i jest przez te osoby w miarę posiadanych możliwości nieodpłatnie użyczany na zasadach dobrowolności. W przypadku wystąpienia poważnego uszkodzenia lub utraty sprzętu z przyczyn niezależnych (np. na skutek trudnych warunków atmosferycznych, przez zwierzęta, w efekcie napadu, itp.), wszyscy uczestnicy solidarnie ponoszą koszty rekompensaty powstałych strat. W przypadku strat powstałych na skutek lekkomyślności lub zaniedbań (np. na skutek zgubienia, niewłaściwego użytkowania, niedbałość o powierzony sprzęt, w efekcie kradzieży, itp.) powstałe straty są pokrywane przez osobę, pod opiekę której był powierzony sprzęt lub która przyczyniła się do powstałej sytuacji. W sytuacjach spornych, ostateczną decyzję podejmuje kierownik wycieczki w porozumieniu z właścicielem sprzętu.

Działalność Klubu odbywa się na zasadach niekomercyjnych. Od osób biorących udział w wycieczkach nie są pobierane żadne opłaty z tytułu prowadzonej działalności. Każdy z uczestników Klubu ponosi wyłącznie koszty związane z własnym udziałem w Klubie. Dotyczy to zarówno środków finansowych wydatkowanych w trakcie trwania wycieczki, użyczania własnego sprzętu, współfinansowania zakupu materiałów używanych do organizacji i w trakcie trwania wycieczki, jak i wkładu własnej pracy.

Klub Karpacki z założenia nie korzysta z żadnych form dofinansowań.

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy wycieczek klubowych nie czerpią ze swojej działalności w Klubie żadnych korzyści majątkowych. Celem działalności Klubu jest umożliwienie każdemu z uczestników realizacji swoich górskich pasji w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Wspólne działanie pozwala wymieniać doświadczenia oraz osiągać te miejsca w górach, do których samodzielne dotarcie byłoby znacznie bardziej uciążliwe lub niebezpieczne, a czasami wręcz niemożliwe. Szanując osobiste preferencje i przyzwyczajenia uczestników Klubu dokładamy wszelkich starań aby ograniczenia wynikające z konieczności dostosowania się do reszty grupy były jak najmniejsze.

Opiekę organizacyjną nad wycieczkami klubowymi sprawują kierownicy wycieczek, którzy są jednocześnie odpowiedzialni za wszelkie sprawy związane z organizacją wycieczki. Kierownikami wycieczek klubowych mogą zostać te osoby spośród członków Klubu które posiadają stosowne umiejętności i które gwarantują swoją osobą przestrzeganie zasad obowiązujących w Klubie. Pomysłodawca i założyciel Klubu zastrzega sobie wyłączne prawo do udzielania upoważnienia na prowadzenie wycieczek w imieniu Klubu Karpackiego. Decyzje podejmowane są na zasadach uznaniowych i nie wymagają uzasadnienia.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w poszczególnych wycieczkach klubowych są każdorazowo ustalane przez kierownika wycieczki. W szczególności udział w niektórych wycieczkach może być możliwy tylko dla osób posiadających wymagany sprzęt turystyczny oraz legitymujących się odpowiednim doświadczeniem górskim i przygotowaniem kondycyjnym. W przypadku niektórych wycieczek mogą w nich wziąć udział wyłącznie te osoby, które uczestniczyły już wcześniej w innych wycieczkach Klubu Karpackiego - np. w tzw. wycieczkach zapoznawczych.

W przypadkach uzasadnionego zagrożenia bezpieczeństwa grupy lub powodzenia wycieczki kierownik może odmówić zabrania na wycieczkę osoby niewłaściwie wyposażonej. Ewentualne skutki finansowe odmowy ponosi sama osoba nieprzygotowana.

Kierownik wycieczki ma prawo do zmiany programu wycieczki lub jej odwołania bez podania przyczyn. Ewentualne skutki finansowe takiej decyzji każdy z uczestników ponosi we własnym zakresie.

We wszelkich sprawach dotyczących wycieczek ostateczną decyzję podejmuje zawsze kierownik w oparciu o czynniki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo lub powodzenie wycieczki.

W przypadku braku wolnych miejsc pierwszeństwo udziału w wycieczce klubowej przysługuje osobom, które systematycznie uczestniczą w wycieczkach klubowych.

Wszyscy uczestnicy biorą udział w wycieczkach klubowych tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Ewentualne ubezpieczenie się od kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków każdy z uczestników zapewnia sobie we własnym zakresie.

W przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej (np. wypadek lub kontuzja, trudne warunki atmosferyczne, awaria sprzętu, konieczność zmiany programu wycieczki, itp.), posiadane przez każdego z uczestników wycieczki wyposażenie jest traktowane jako wspólne. Dotyczy to zarówno sprzętu, prowiantu jak i posiadanych rezerw finansowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany do udostępnienia potrzebnego wyposażenia na prośbę kierownika wycieczki. Rozliczenie następuje po zakończeniu wycieczki.

W trakcie trwania wycieczki może się zdarzyć, że trasa wędrówki będzie przebiegała przez miejsca w których ruch turystyczny jest zabroniony (np. strefa nadgraniczna, rezerwat, park narodowy, poligon, itp.), może też wystąpić konieczność biwakowania lub rozpalenia ogniska w miejscu niedozwolonym. Staramy się aby w miarę możliwości takie sytuacje nie miały miejsca ale nie możemy tego zagwarantować. We wszystkich tego typu sytuacjach, każdy z uczestnikow wycieczki osobiście ponosi ewentualną odpowiedzialność prawną (w tym finansową).

data ostatniej aktualizacji 14-11-2006

Uczestnicy Klubu Karpackiego

Jak głosi nasz Manifest w Klubie Karpackim nie istnieje formalne pojęcie członkostwa. Tak jak jedynym przejawem istnienia Klubu są wycieczki, tak jedyną formą członkostwa jest uczestnictwo w tych wycieczkach. Na nasze wycieczki zapraszamy wszystkich miłośników wędrówek, którzy mają ochotę na wspólną z nami wędrówkę oraz akceptują przyjęte przez nas zasady i zobowiązują się do ich szanowania i przestrzegania. O przynależności do Klubu Karpackiego nie świadczy żadna formalna legitymacja a jedynie fakt udziału w kolejnych wycieczkach klubowych.

Imiona i nazwiska osób biorących udział w poszczególnych wycieczkach organizowanych przez Klub Karpacki można znaleźć w kronikach poszczególnych wycieczek, zebranych w klubowej Kronice Wycieczek. Poniżej zamieszczone są też zestawienia osób, które wzięły udział w wycieczkach organizowanych przez Klub Karpacki w poszczególnych latach.

data ostatniej aktualizacji 07-01-2008

Uczestnicy Wycieczek Klubu Karpackiego

2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000
1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 1995 | 1994

data ostatniej aktualizacji 19-01-2009

Kontakt z Klubem Karpackim

Z Klubem Karpackim można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zgłoszenia na wycieczki organizowane przez Klub Karpacki prosimy kierować na adres wycieczki@klub-karpacki.org W sprawach technicznych związanych z funkcjonowaniem stron Klubu Karpackiego prosimy pisać na adres webmaster@klub-karpacki.org. W pozostałych sprawach prosimy pisać na adres klub@klub-karpacki.org.

Staramy się na bieżąco odpowiadać na Wasze listy. Niestety, na sprawy związane z Klubem możemy poświęcić tylko część wolnego czasu którym dysponujemy. Poza tym, nie zawsze mamy dostęp do sieci. Wszystko to sprawia, że mogą powstawać opóźnienia w korespondencji, za które bardzo przepraszamy.

W przypadku braku odpowiedzi z naszej strony prosimy o ponowne przesłanie listu. Poczta elektroniczna nie zapewnia stuprocentowej pewności dostarczenia wiadomości. Przede wszystkim wiadomość może "zaginąć w sieci" lub zostać pomyłkowo usunięta przez różnego rodzaju filtry anty-spamowe (bez jakiegokolwiek komunikatu dla nadawcy !). Mogą też mieć miejsce bardziej prozaiczne powody, takie jak np. pomyłkowe skasowanie przez odbiorcę, utrata danych na dysku lub w folderze odbiorczym (zablokowanie konta przez jakiś spam - skutkujące koniecznością wykasowania całej zawartości folderu). Jeżeli list nie będzie się w jakiśsposób wyróżniał - może się też najzwyczajniej zawieruszyć wśród spamu.

Aby uniknąć pomyłek, przy kontaktach z Klubem prosimy stosować następujące zasady:

  • staraj się możliwie zindywidualizować wiadomość, w tytule listu postaraj się jak najlepiej scharakteryzować jego treść, staraj się aby tytuł był niepowtarzalny i niebanalny
  • w polu nadawcy wpisuj swoje imię i nazwisko (Twój sieciowy "nick" może być dla odbiorcy zupełnie nieznany i niewzbudzający zaufania, co gorsze może zadecydować o potraktowaniu listu jako spamu)
  • podpisuj list imieniem i nazwiskiem - na anonimy nie odpowiadamy !
  • w treści listu wpisz poprawny adres na który spodziewasz się odpowiedzi (niezależnie od tego czy adres jest automatycznie podawany w nagłówku)
  • pisz list w formacie tekstowym ("czysty tekst", bez użycia HTML'a. itp.), nie dodawaj żadnych załączników - w ochronie przed wirusami nie otwieramy załączników pochodzących z nieznanych źródeł (jeżeli zamierzasz wysłać np. zdjęcie - uprzedź nas wcześniej o tym w innym mailu, oszczędzaj nasz transfer - pomyśl że to kosztuje)

Szanuj nasz czas ! Jeżeli zamierzasz o coś spytać, zanim wyślesz maila z zapytaniem upewnij się czy odpowiedź na Twoje pytanie nie jest po prostu dostępna na klubowej stronie WWW lub gdziekolwiek indziej w sieci. Jeżeli już zdecydujesz się na wysłanie listu, postaraj się aby był jednoznaczny i zrozumiały.

data ostatniej aktualizacji 14-11-2006

Ogłoszenia

W tym miejscu zamieszczamy aktualne ogłoszenia dotyczące bieżącej działalności Klubu Karpackiego.

05-01-2013 ogłoszenie dotyczące składki na pokrycie kosztów rejestracji klubowej domeny oraz wykupienie miejsca na serwerze.

30-06-2006 30 czerwca 2006 odbył się ślub Justyny i Pawła. Więcej tutaj.

15-11-2007 ogłoszenie dotyczące składki na pokrycie kosztów rejestracji klubowej domeny oraz wykupienie miejsca na serwerze na rok 2008.

data ostatniej aktualizacji 29-11-2007

Stronę utworzono w grudniu 2002 roku, ostatnio zmodyfikowano: 05-01-2013, © Paweł Pontek, Klub Karpacki